sadece ambalajca konusuyoruz!

Burada sadece ambalajca konuşulur!

FLEKSO ve TIFDRUK BASKIDA REPRO AŞAMASI (Süresi 135 Saat)
Özellikle klişe, renk ayrım, baskı öncesi hazırlık bölümlerinin bilmesi gereken en önemil konular bir araya getirilmiştir. Bu eğitimde Illustrator, InDesign, PDF, Photoshop programları kullanılacaktır. Müşteriden gelen işlerin kontrol noktaları, inceleme raporunun nasıl alınacağı, nereden işe başlanarak hangi aşamalardan geçirileceği gösterilecektir. Flekso ve Tifdruk için dikkat edilmesi gereken noktaların altı çizilerek bilgilendirme yapılacaktır. Renk Yönetimi konusuna kısa bir griiş yapılarak bu konunun önemi örnekli olarak aktarılacaktır. Bu eğitimin ardından ortaya çıkan ihtiyaç ve gereksinimlere göre ayrıca devam edilebilir.


FLEKSO BASKI ÖNCESİ (Süresi 30 Saat)
Flekso baskı öncesi aşamada şişirme özellikleri, renk düzletme ve doku tamiri, klişe özellikleri ve basma oranları, baskı teknikleri ve olası problemlerin sıralanması ve çözüm yollarından oluşan bir eğitimdir. Illustrator, InDesign, Photoshop, Acrobat PDF programlarının ilgili özelliklerinin projelendirilerek zenginleştirilmiş bir eğitimdir. Bu eğitim için Adobe Programlarını orta düzeyde kullanma bilgisi gerekmektedir. Bu eğitimin daha ileri versiyonları hazırlanabilir. Özellikle Photoshop programıyla Renk İşleme, Alpha Channel, Seçim teknikleri konuları eklenerek daha zengin ve detaylı bir eğitime dönüştürülebilir.

TİFDRUK BASKI ÖNCESİ (Süresi 30 Saat)
Tifdruk baskı öncesi aşamada şişirme özellikleri, renk düzletme ve doku tamiri, silindire göndermeden önce yapılması gereken son hazırlıklar, baskı teknikleri, olası problemlerin sıralanması ve çözüm yollarından oluşan bir eğitimdir. Malzeme yapılarına bağlı olarak beyaz planı hazırlama, malzeme yapısına göre özel şişirme, traping kurallarını uygulama, temel renk düzeltme işlemlerini uygulayarak öğrenme imkanınız olacaktır. Illustrator, Photoshop, InDesign, PDF üzerinde ilgili konuların kullanım amacına yönelik özelliklerini özel hazırlanmış projeler üzerinde uygulayarak öğrenme şansınız olacaktır.

Bu eğitim daha da ileri bir özelliğe dönüştürülebilir. Photoshop programında Renk Düzeltme ve İşleme, Seçim Teknikleri, Alpha Channel Konullarını öğrenek 4 renkli bir fotoğrafı özel renklere ayırma, spot renklerle çalışma vb. konularla zenginleştirilebilir.

AMBALAJ BASKI ONCESI Sunum-16

PDF KULLANIMI (Süresi 20 Saat)
Tüm tedarikçiler artık PDF kullanıyor. Matbaalar, Tasarım Atölye'leri artık işlerinizi PDF formatına dönüştürerek, güvenle baskıya verebilirsiniz. PDF süreçlerinin detaylı yönetimi, doğru tercihler, PDF yönetimi bu eğitimle sizleri bekliyor. Acrobat programında PDF üzerinde yapabilecekleriniz, Distiller üzerinde yapılan özel ayarlamaların kullanımları, Acrobat PrefLight'ın özellikleri ve daha fazlasını bu eğtimde bulabilirsiniz.

Eğitimin tüm detaylı müfredatı incelemek için linke tıklayın >>>

ADOBE PROGRAMLARINDA BASKI ÖNCESİ HAZIRLIK (Süresi 20 Saat)
Bir çok tasarımcı ve şirketin hayatına InDesign, Illustrator, PDF girmiş bir durumda. FreeHand, Quark döneminde sahip olunan baskı öncesi hazırlık kuralları, çözüm yollarında büyük gelişmeler bulunmakta. Adobe Design paketinde yer alan Photosho, Illustrator, InDesign, Acrobat, PDF konularında bilmeniz gereken, işi baskıya gönderirken kontrol edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Baskı öncesi hazırlık konularında uzman olmak ve hataları yakalamak istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Bu eğitim için InDesign, Illustrator, Photoshop, Acrobat, PDF konularında kullanım bilgisi gerekmektedir.

Adobe eğitim paketlerini ve detaylarını incelemek için tıklayın >>>

AMBALAJ BASKI ONCESI Sunum-14

AMBALAJ BASKI ONCESI Sunum-52