sadece ambalajca konusuyoruz!

Burada sadece ambalajca konuşulur!

packagingpress

AMBALAJ REPRO
Ambalaj baskı öncesi hazırlığı, renk ayrımı, ilgili baskı tekniğine göre yeniden ele alınarak, tüm hatalardan arındırılarak en iyi şekilde basım şartlarının hazırlanması için “Repro” sürecini yürütüyoruz. Ambalajın “mühendislik” aşaması olarak adlandırdığımız bu konuda her baskı tekniği için en iyi sonucu üretiyoruz. Ambalaj sektöründe kullanılan baskı teknikleri doğrultusunda Flekso, Gravür, Ofset vb. dikkate alarak hazırlayabiliriz. Tedarikçilerinizden alacağımız özel bilgiler, ICC Profilleri dikkate alarak tüm çalışmaları yapabilir, dilerseniz özel prooflu, Fogra Standartında dijital provayla teslim edebiliriz.

Repro süreci başlamadan önce tüm teknik bilgileri doğru şekilde almamız gerekmektedir. Repro sürecinde eksik bilgiler hatalara sebebiyet vererek tüm süreci sıfırlayabilir. Repro süreçlerinde Adobe Illustrator, Adobe Photoshop kullanıyoruz.

BASKI ÖNCESİ HAZIRLIK
Ambalajınızın tasarımını yaptırmış olabilirsiniz fakat ilgili baskı teknikleri konusunda gereken ön hazırlıkların yapılması ayrı uzmanlık ister. Sizin adınıza bu süreci yönetir, hazırlıkları yaparak orijinal, yüksek belgeleri tekrar size teslim edebiliriz. Ön repro olarak ifade edilen bu aşama, tedarikçi belli olmaması durumunda, ilgili baskı tekniğine göre genel kriterleri göz önünde bulundurularak hazırlanır. Ön reprosu yapılan belgeler ilgili baskıyı yapan tüm tedarikçiler tarafından kabul edilerek, final reprosu yapılmaya hazır teslim edilir. Ön reprosu yapılan belgelerin fontları edit edilebilir, katmanları birleştirilmez. Bu belgeler daha sonra yeni uyarlama, varyant tasarımında kullanılabilir esneklikte, yüksek çözünürlüklü belgelerdir.

Projeniz hangi konuda ise görüşebiliriz. Dilerseniz iletişim formunu doldurabilirsiniz Tıklayın >>>>

Siz problemi söyleyin biz çözümü
Oluşan problemlerin çözümü için orijinal tüm belgeler incelenir, tüm süreç yeniden taklit edilir problemin her seferinde çıkıp çıkmadığı denetlenir, belge özellikleri incelenerek üretim prosesleriyle uyum ve uyumsuzluğu analiz edilir. Üretim sürecine en uygun iş hazırlık önerisi yapılır, zaman kazandıracak öneriler eklenir, ilgili konuların eğitimi tercih edilirse verilir.

print-prepress

• Malzeme yanlış seçilmiş olabilir.
• Baskı öncesi hazırlığı baskı sürecine uygun yapılmamış olabilir
• Klişelerde nokta kaybı olabilir
• Silindir kazıma işleminde nokta aktarımı doğru ya da eksik yapılmış olabilir
• OPP ya da film malzemenin yapısı hatalı olabilir
• Renk bağlama ve basım sıralaması yanlış olabilir.